Můj příběh

Z vrcholu až na úplné dno... a zase zpátky

1989
Vyhrávám konkurz oblékat modelky při Socialistickém svazu mládeže. Cestu si ke mně nachází nabídka oblékat finalistky Miss Monokiny. Jedná se o první soutěž „nahoře bez“ pod mou značkou F-STUDIO (Fashion studio).
1990
Vzniká má značka FASHION STUDIO. Zpočátku se specializuji na šití plavek. Později se mé má tvorba ubírá k šití luxusního oblečení pro speciální butiky.
1991
Zakládám dílnu a zaměstnávám 25 švadlen. Oblečení postupně dodávám do obchodních domů a řetězců.
1995
Konfekci distribuuji do všech řetězců, jako je Globus, Tesco, Carrfoure, Quelle, Magnet a další, a to jak v Česku, tak na Slovensku.
2001
Tvořím kožichy pro Leoše Mareše. Jsem pyšná, že mohu být svým způsobem součástí jeho startu úspěšné kariéry.

„Hani, navrhla jsi a ušila všechny mé kožichy, děkuju ti za kariéru!“
- Leoš Mareš

2004
Poptávky jsou velké a já nestíhám vše vyrábět už pouze ve své dílně. Výrobu zadávám dalším dílnám po České republice.
2006
Další dílny nestačí, řetězce naléhají na nižší cenu. Poohlížím se tedy po alternativě výroby v Číně. Následkem několika špatných rozhodnutí dostávám do finančních problémů i mou rodinu, situace doléhá na nás všechny. Čínský dodavatel nestíhá výrobu a dodává zboží o měsíc později, zboží bylo však určené pro katalogy a letní akce. Makro mi vypovídá smlouvu a pokutuje mě 2 miliony Kč. Zásilka z Číny je blokovaná v celní zóně a mně zůstává 20 tisíc kusů oblečení. Odcházím z domova a nezůstává mi nic, než pár igelitek. Rozvádím se s manželem a hledám levný podnájem. Rok 2006 se stává nejtěžším rokem mého života. FASHION STUDIO zaniká.
2007
Je mi 50 let a začínám znovu. Pracuji v cestovní kanceláři, dělám obchodníka a vracím se zpátky do života, ale vyhýbám se businessu s módou a oblečením.
2016
Má dobrá kamarádka mě inspiruje, abych začala opět tvořit. K módě a designu si nacházím cestu a s láskou se pouštím do návrhů pohodlného oblečení, ke kterému mám nejblíž - tepláky. Vzniká značka PATTE DESIGN.
2019
Několik mých produktů se stává absolutním bestsellerem. Cítím, že se vracím zpět k tomu, co mě v životě vždy nejvíce naplňovalo. Spokojenost mých zákaznic mi dodává novou energii pro tvoření.
2020 - ∞
Děkuji, že můj příběh dnes píšete společně se mnou.
Atelier Patte Design
Stylová a originální móda z české dílny. Nejedná se o konfekci, ale o nevšední kusy, kterých šiji jen omezený počet. Doplňte svůj šatník o pohodlí pro každou příležitost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení