Můžeme Vám pomoci? Zavolejte +420 775 897 925 nebo nám napište design.patte@gmail.com

Můj příběh

Z vrcholu až na úplné dno... a zase zpátky

1989
Vyhrávám konkurz oblékat modelky při Socialistickém svazu mládeže. Cestu si ke mně nachází nabídka oblékat finalistky Miss Monokiny. Jedná se o první soutěž „nahoře bez“ pod mou značkou F-STUDIO (Fashion studio).
1990
Vzniká má značka FASHION STUDIO. Zpočátku se specializuji na šití plavek. Později se mé má tvorba ubírá k šití luxusního oblečení pro speciální butiky.
1991
Zakládám dílnu a zaměstnávám 25 švadlen. Oblečení postupně dodávám do obchodních domů a řetězců.
1995
Konfekci distribuuji do všech řetězců, jako je Globus, Tesco, Carrfoure, Quelle, Magnet a další, a to jak v Česku, tak na Slovensku.
2001
Tvořím kožichy pro Leoše Mareše. Jsem pyšná, že mohu být svým způsobem součástí jeho startu úspěšné kariéry.

„Hani, navrhla jsi a ušila všechny mé kožichy, děkuju ti za kariéru!“
- Leoš Mareš

2004
Poptávky jsou velké a já nestíhám vše vyrábět už pouze ve své dílně. Výrobu zadávám dalším dílnám po České republice.
2006
Další dílny nestačí, řetězce naléhají na nižší cenu. Poohlížím se tedy po alternativě výroby v Číně. Následkem několika špatných rozhodnutí dostávám do finančních problémů i mou rodinu, situace doléhá na nás všechny. Čínský dodavatel nestíhá výrobu a dodává zboží o měsíc později, zboží bylo však určené pro katalogy a letní akce. Makro mi vypovídá smlouvu a pokutuje mě 2 miliony Kč. Zásilka z Číny je blokovaná v celní zóně a mně zůstává 20 tisíc kusů oblečení. Odcházím z domova a nezůstává mi nic, než pár igelitek. Rozvádím se s manželem a hledám levný podnájem. Rok 2006 se stává nejtěžším rokem mého života. FASHION STUDIO zaniká.
2007
Je mi 50 let a začínám znovu. Pracuji v cestovní kanceláři, dělám obchodníka a vracím se zpátky do života, ale vyhýbám se businessu s módou a oblečením.
2016
Má dobrá kamarádka mě inspiruje, abych začala opět tvořit. K módě a designu si nacházím cestu a s láskou se pouštím do návrhů pohodlného oblečení, ke kterému mám nejblíž - tepláky. Vzniká značka PATTE DESIGN.
2019
Několik mých produktů se stává absolutním bestsellerem. Cítím, že se vracím zpět k tomu, co mě v životě vždy nejvíce naplňovalo. Spokojenost mých zákaznic mi dodává novou energii pro tvoření.
2020 - ∞
Děkuji, že můj příběh dnes píšete společně se mnou.
Atelier Patte Design
Stylová a originální móda z české dílny. Nejedná se o konfekci, ale o nevšední kusy, kterých šiji jen omezený počet. Doplňte svůj šatník o pohodlí pro každou příležitost.